Aktualności

Blog JetSystem

Dzieci realizują swoje marzenia

Siedem, pełnych emocji spotkań na korcie, a na koniec wielki finał z ośmioma najlepszymi zawodnikami ? młodzi entuzjaści tenisa przez siedem miesięcy, od października do maja, rywalizowali ze sobą na kortach pod okiem trenerów z B&M Tennis Club. Za nami siódmy turniej pierwszej w historii edycji zawodów cyklu JetSystem Active Team Junior Cup.

 

Satysfakcja musi być wielowymiarowa, a uczestnictwo nagradzane

Młodzi sportowcy byli podzieleni na dwie grupy – czerwoną oraz zieloną. Ta pierwsza obejmowała dzieci w wieku do lat 8, natomiast w tej drugiej do lat 10.

Na tych indywidualnych oraz ogólnopolskich zawodach, które rozgrywane były według reguł Tenis 10, dzieci miały szansę poczuć się jak na najlepszych turniejach świata. Były ręczniki sygnowane nazwą turnieju, były również statuetki projektowane oraz wycinane waterjetem OMAX 80x przez firmę JetSystem.

I tak po siedmiu turniejach w kategorii do lat 8, czyli w grupie czerwonej, najlepszy okazał się Wiktor Bieliński (90 punktów), drugie miejsce zajął Olek Wrońkowski (58 punktów), a trzecie przypadło Lenie Węsierskiej (42 punkty).

W kategorii do lat 10 najlepszy był Jakub Sowa (98 punktów), drugie miejsce zajęła Hania Jankowska (66 punktów), a trzecie Nadine Nkome Evini (34 punkty).

W ostatnich zawodach „Masters“, które kończyły serię turniejów, ośmiu najlepszych zawodników stanęło ze sobą w tenisowe szranki. Tu z kolei w kategorii do lat 8 wygrała Inka Wawrzkiewicz, drugie miejsce zajął Wiktor Bieliński, a trzecie Olek Wronkowski. W kategorii do lat 10 najlepszy był Jakub Sowa, później Piotr Czaczkowski i Julia Bierońska.

Kiedy emocje już opadły przyszedł czas na podziękowania dla grupy JetSystem, która jest sponsorem tytularnym cyklu turniejów, a także na tort, oczywiście w kształcie kortu.

Na dwóch zawodników czekała również wyjątkowa niespodzianka ufundowana przez Grupę JetSystem, czyli wyjazd do Chorwacji na międzynarodowy turniej do lat 11, który uznawany jest za nieoficjalne Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej. Tę wyjątkową nagrodę za pracowitość i zaangażowanie otrzymali Hania Jankowska oraz Jakub Sowa.

 

 

O atmosferze, emocjach i zasięgu turnieju opowiada Bartłomiej Kierwiak, dyrektor zawodów.

- Ilu było chętnych do wzięcia udziału w tym cyklu, były również dzieci spoza Elbląga?

- Bartłomiej Kierwiak: W całym turnieju wzięła udział ponad setka dzieci. Były to osoby, które przyjechały ze Szczecina, z Trójmiasta, Olsztyna czy z Warszawy, a także z tych mniejszych miejscowości na Warmii i Mazurach. Można powiedzieć, że praktycznie z całej północnej Polski.

- Jak na kortach radzą sobie dzieci? Towarzyszą im te same emocje, które można zobaczyć na turniejach dla dorosłych?

- Staramy się, żeby w kategorii do lat ośmiu miało to formę zabawy. Są oczywiście dzieci, które dość długo grają w tenisa i przeżywają przegrane albo wygrane mecze. Ale my staramy się tak organizować te turnieje, żeby wynik był kwestią drugoplanową. Z kolei w kategorii do lat dziesięciu zdarzają się spore emocje, ale nie jest to aż tak widoczne. Dla dzieci jest to również nauka, uczą się jak panować nad emocjami, jak je harmonizować.

- Co daje dzieciom tenis, czego je uczy?

- Przede wszystkim samodzielności. Tenis to sport, gdzie na korcie jesteśmy sami. Jest tu wprowadzona zasada gry bez coachingu, trener jest obecny na treningach i przed rozgrywką, ale podczas meczu zawodnicy zostają sami. Mało jest takich sportów, bo jak wiemy w wielu sportach trener może aktywnie uczestniczyć w trakcie meczów, tutaj natomiast jest to zabronione.

- Przez te siedem miesięcy dzieciom towarzyszli również rodzice. Jak oni odbierali ten turniej?

- Byli bardzo zadowoleni, bo w porównaniu do innych turniejów jesteśmy o krok do przodu. W większości turnieje w kategorii do lat ośmiu i dziesięciu odbywają się po to, żeby się odbyć. My zadbaliśmy o każdy szczegół, dzieci po każdym turnieju miały pamiątkę, nagrody, a także unikatowe statuetki.

- Dla dzieci to ważne?

- Tak, to jest ważne, dzieci muszą o coś walczyć. Jeśli odchodzą po turnieju bez niczego, a my staramy się, żeby tak nie było, są zawiedzione. Uczestnictwo musi być nagradzane, a satysfakcja wielowymiarowa.

 


‹ cofnij  |  pozostałe aktualności

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zainteresował cię temat? Zadzwoń teraz: 55 236 18 82.

Misja Grupy JetSystem

Misją Grupy JetSystem jest nie tylko sprzedaż doskonałych urządzeń oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia technologicznego
i serwisu, ale również szeroko pojęta edukacja na temat technologii cięcia strumieniem wodnym.