Aktualności

Blog JetSystem

Kilka godzin turnieju? Żaden problem!

Dla nich kilka godzin na korcie to nie pierwszyzna, są wytrzymali i zdeterminowani. Młodzi zawodnicy zaciekle walczyli o jak najlepsze miejsca, zwłaszcza, że był to tenisowy turniej Masters, czyli ostatni z letniego cyklu JetSystem Active Team JUNIOR CUP.

- W ten weekend zakończyliśmy cykl turniejów. Poprzednio odbyły się trzy, jeden w maju, drugi w czerwcu, a trzeci we wrześniu, a na koniec Masters. Był to turniej ogólnopolski, wpisany do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego – mówił Bartłomiej Kierwiak, sędzia, a także organizator zawodów. - Turniej rozegrano w trzech kategoriach– czerwona, pomarańczowa i zielona, czyli dzieci do lat ośmiu, dziewięciu i dziesięciu. Jak dodał Kierwiak na kortach klubu B&M Tennis Club pojawiły się dzieci praktycznie z całej północnej Polski, z Trójmiasta, Olsztyna i innych miejscowości. Jako pierwsze na korcie zagrały dzieci z grupy pomarańczowej. Tutaj najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Kontraktowicz, drugie miejsce zajął Wiktor Bieliński, trzecie Lena Węsierska, a czwarte Ania Sobczak.

 

 

Grupa czerwona to zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. W tej grupie najlepsza była Inka Wawrzkiewicz, drugie miejsce przypadło Olkowi Wronkowskiemy, trzecie zajęła Ania Wojewoda, a czwarte Igor Bazela. W ostatniej grupie – zielonej – zawody rozgrywały się w grupie dziewczynek i chłopców, w systemie każdy z każdym. I tak wśród przedstawicielek płci pięknej najlepsza okazała się Hania Jankowska, drugie miejsce zajęła Nadine Nkome Evini, a trzecie Lenka Węsierska. Wśród chłopców zwyciężył Marcin Mierzwiński, drugie miejsce przypadło Wiktorowi Bielińskiemu.

Turniej trwał kilka godzin, ale dla tych młodych graczy takie zawody to nie pierwszyzna.

- Zawodnicy mają treningi po dwie godziny, więc to nie jest dla nich problem. Rozgrywki w poszczególnych kategoriach wiekowych trwają adekwatnie do wieku dzieci – dodał Kierwiak.

 

 

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe ręczniki, koszulki i pokrowce z logo turnieju. Dopełnieniem i prawdziwą gratką były medale wycięte na maszynie waterjet z głowicą MicroJet z polerowanej stali nierdzewnej i mosiądzu, które były prezentem od firmy JetSystem - tytularnego sponsora całego turnieju.

 


 


‹ cofnij  |  pozostałe aktualności

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zainteresował cię temat? Zadzwoń teraz: 55 236 18 82.

Misja Grupy JetSystem

Misją Grupy JetSystem jest nie tylko sprzedaż doskonałych urządzeń oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia technologicznego
i serwisu, ale również szeroko pojęta edukacja na temat technologii cięcia strumieniem wodnym.